Груповият видео чат вече и в WhatsApp

Груповият видео чат вече и в WhatsApp
WhatsApp видеоразговори

WhatsApp, приложението, собственост на Facebook за гласови, видео и текстови съобщения, наскоро обяви, че груповото видеообаждане вече е възможно за над 1,5 милиарда потребители на Whatsapp. Приложението, работещо на множество платформи, което изпраща повече от 60 милиарда съобщения на ден вече може да извършва групови видеоразговори с до четирима души общо за всяко обаждане. За да добавите още участници към разговора, това, което трябва да направите, е да започнете гласово или видеообаждане с един човек и след това да кликнете върху бутона “добави участник” в горния десен ъгъл на екрана.  Ако някой от участниците отпадне, дори ако това е човекът, който е започнал обаждането, останалите трима ще останат свързани.

Дългоочакваното групово видеообаждане за WhatsApp не е изненадващо – през май, Facebook обяви, че възможностите за групово видеообаждане ще бъдат добавени към списъка с функции на WhatsApp.  Спекулантите очакваха това да се случи в даден момент през четвъртото тримесечие на 2018 г., но WhatsApp успя да пусне новата функционалност по-малко от три месеца след срещата на високо равнище в областта на технологиите. Новата функция представляваше необходим ход за компанията, тъй като бяха една от последните популярни онлайн платформи за съобщения, които не поддържаха групови видеоразговори. Конкурентните  платформи за съобщения, като Giant, предлагат възможност за едновременни групови разговори до 200 души от години.

 

Какви са рисковете от новата функция на WhatsApp?

WhatsApp се радва на постоянен растеж на потребителите още от създаването си през 2009 година. За съжаление увеличената популярност привлича и някои от неправилните потребители – онлайн престъпниците виждат модерната платформа като още една възможност, където могат да извършват всякакви кампании за фишинг и измама. Независимо дали става въпрос за фалшив билет за търговия на дребно или за покана за “невероятна сделка”, която ви води до злонамерен уебсайт, хакерите се опитват да примамят потребителите на WhatsApp години наред. С въвеждането на групови видеоразговори те вече разполагат с още един инструмент, за да станат още по-креативни с техните фишинг техники.

WhatsApp е особено популярна сред уязвимите групи хора, тъй като се счита за много удобна за ползване и не изисква настройка на паролата – приложението е лесно достъпно за младежи и възрастни хора.  Ако искате да сте в безопасност, свързаните устройства, използвани от всички членове на вашето семейство, трябва да имат антивирусен софтуер, който е с възможности за родителски контрол. Проследяването на онлайн активността на вашите близки трябва да бъде Ваш приоритет!

 

Източник: Panda Media Center

За Panda Security

Превърнала се в един от водещите световни разработчици на решения за ИТ сигурност, Panda Security има представителства в 80 страни и милиони потребители в повече от 195 държави. Предлага продукти, адаптирани на 23 езика. Обновявайки решенията си компанията постоянно внедрява нови модели и технологии и повишава ефективността си в борбата с интернет заплахите. Благодарение на модула за сигурност Tru Prevent и технологията Collective Intelligence всяко решение предпазва максимално ценната ИТ информация, както от познати заплахи, така и от все още некласифицирани опасности. Panda Security се старае да улесни своите клиенти в съответствие с фирмения си девиз: „Една стъпка преди” всеки нов зловреден код (вирус, шпионски код, спам и др.).

Panda Security си сътрудничи със Special Olympics, WWF и Invest for Children, което е част от корпоративната политика на фирмата за социално отговорно поведение.

За допълнителна информация:

Компютел ООД – Официален представител на Panda Security за България
София: 02/ 813 28 11
Пловдив: 032/ 62 16 08

www.antivirus.bg

Сподели в:

Категории:

Следвай ни в: