Рискове при он-лайн игрите

Рискове при он-лайн игрите
рискове он-лайн игри

Ако е свързано с интернет, престъпниците в крайна сметка ще го атакуват. Ние сме свикнали с истории за компютри и смартфони, които са хакнати – но знаете ли, че онлайн игрите могат да се използват и за кражба на лична информация?

Ето осем начина, по които престъпниците се подготвят да ви  атакуват чрез вашите онлайн игри.

„Слаби“ пароли

Простите пароли са наистина лесни за запомняне – и затова ги използваме. За съжаление слабите пароли също са наистина лесни за отгатване, като не осигуряват почти никаква защита срещу хакери.

Използвайте генератор на пароли, за да помогнете за създаването на нова силна парола. И ако имате проблеми със запомнянето на новата, помислете дали да не използвате защитен мениджър на пароли.

Нарушения на данните

Вместо да атакуват директно вашия компютър, хакерите често се насочват директно към издателя на игрите. След като влязат в системите на издателя, те ще откраднат всичко, което могат да намерят – изходния код от игрите, както и личната информация, съхранявана във вашия онлайн акаунт.

За да сведете до минимум потенциалните щети, редовно променяйте паролата си – дори и да не е имало съобщени нарушения.

Атаки с груба сила

Използвайки автоматизирани скриптове, хакерите ще се опитат да проникнат във вашия акаунт, като използват идентификационни данни, които са откраднали от други източници. Тъй като хората често използват едни и същи пароли за множество уебсайтове, те могат бързо и лесно да получат достъп.

Никога не трябва да използвате повторно пароли – мениджърът на пароли ще ви помогне да създадете и зададете уникална, силна парола за всеки уебсайт и услуга, които използвате.

Скриптове за различни сайтове

Някои по -стари уебсайтове използват несигурни методи за обработка на вашите данни за вход. Използвайки техника, наречена „скриптове за различни сайтове“ (XSS), хакерите могат да прихващат и крадат тези подробности.

За съжаление, не можете да направите много за предотвратяване на XSS. Редовната промяна на паролата ви ще скъси прозореца на възможностите на хакера.

DDoS атаки

Атаките с разпределено отказване на услуга (DDoS) обикновено се използват за прехвърляне на услуга за игри офлайн, вместо за кражба на личните ви данни. Но те са голяма досада.

 

Хакерите ще се опитат да претоварят сървърите за игри, причинявайки срив, който превръща услугата в офлайн режим. Цената на престой и възстановяване от DDoS атака може да достигне стотици хиляди долари за компанията за игри.

Изтегляне на зловреден софтуер

Хакерите понякога ще маскират зловредния софтуер като изтегляне, свързано с игри, за да ви подведат да го инсталирате. След като злонамерен софтуер е на вашата машина, те могат да откраднат лични данни или да поемат контрола върху вашите акаунти.

Винаги трябва да изтегляте игри и пакети за разширение от официални източници. В противен случай поемате сериозен риск и може да заразите собствения си компютър.

Фишинг имейли

Имейлите за фишинг са друг ефективен начин, по който хакерите подмамват хората да инсталират зловреден софтуер. Винаги проверявайте внимателно имейлите, които ви канят да изтеглите бонусно съдържание – те всъщност може изобщо да не идват от компанията за игри.

Кибертормоз

Чатът между играчите е важна част от онлайн игрите – но не всеки играе за забавление. Геймърите редовно са обект на злоупотреба – с течение на времето това може да се превърне в тормоз.

Извършителите на това злодеяние не само унижават жертвите си, но също така могат да се опитат да ги принудят да споделят чувствителна лична информация.

Бъдете нащрек

Както можете да видите, престъпниците използват няколко техники, за да се опитат да откраднат вашите данни. Но следвайки изложените тук съвети, ще бъдете добре защитени срещу това да станете жертва на техните измами.

Източник: Panda Media Center

За Panda Security

Превърнала се в един от водещите световни разработчици на решения за ИТ сигурност, Panda Security има представителства в 80 страни и милиони потребители в повече от 195 държави. Предлага продукти, адаптирани на 23 езика. Обновявайки решенията си компанията постоянно внедрява нови модели и технологии и повишава ефективността си в борбата с интернет заплахите. Благодарение на модула за сигурност Tru Prevent и технологията Collective Intelligence всяко решение предпазва максимално ценната ИТ информация, както от познати заплахи, така и от все още некласифицирани опасности. Panda Security се старае да улесни своите клиенти в съответствие с фирмения си девиз: „Една стъпка преди” всеки нов зловреден код (вирус, шпионски код, спам и др.).

Panda Security си сътрудничи със Special Olympics, WWF и Invest for Children, което е част от корпоративната политика на фирмата за социално отговорно поведение.

За допълнителна информация:

AntivirusBG – Официален представител на Panda Security за България
София: 02/ 813 28 11
Пловдив: 032/ 62 16 08

Сподели в:

Категории:

Следвай ни в: