Севернокорейски хакери се насочват към критичната инфраструктура

Севернокорейски хакери се насочват към критичната инфраструктура

Севернокорейските хакери активно се насочват към критична инфраструктура и военни операции в САЩ. Хакерската група Andariel, известна още като APT45 и Onyx Sleet, се опитва да открадне ядрени и военни тайни от някои от най-напредналите западни държави.

Смята се, че хакерската група се контролира от севернокорейската агенция за военно разузнаване – Генералното разузнавателно бюро. Основната цел на тази агенция е да извършва злонамерени атаки в полза на севернокорейското правителство и неговите съюзници. Списъкът на държавите, включени в глобалната кампания на Пхенян за кибершпионаж, е дълъг и включва САЩ и Обединеното кралство.

Неотдавнашни потвърдени атаки

Атаките продължават от години, а наскоро беше потвърдено, че севернокорейските киберпрестъпници успешно са проникнали в системите на две бази на ВВС на САЩ и в Службата на генералния инспектор на НАСА, наред с други цели от ядрения, отбранителния и космическия сектор.

Хакерите са откраднали ценна информация не само от правителствени обекти и агенции, но и от важни частни американски изпълнители в областта на отбраната. Действията на лошите  още веднъж потвърждават апетита на Северна Корея за усъвършенстване на ядрения ѝ потенциал.

Отговор на САЩ на кибератаките

Властите в САЩ не приемат с мълчание ударите на чуждите държавни кибербойци. Няколко правителствени агенции повдигнаха обвинения и обявиха награда от 10 млн. долара за севернокорейски хакер. За когото се смята, че е участвал в кибератаките срещу САЩ и техните съюзници.

Рим Джонг Хьок е обвинен и в заговор за хакване на здравни заведения като болници и старчески домове, за да ги изнудва за цифрови пари. Той е планирал да използва откраднатите средства, за да генерира още кибератаки срещу САЩ. Обвиненият хакер обаче е севернокорейски гражданин, който вероятно пребивава в Северна Корея. Което прави изключително трудно за американските власти да изправят мъжа пред правосъдието.

Необходимост от засилена киберсигурност

Въпреки че САЩ продължават да отделят значителни средства за киберсигурност, страната на свободните не е напълно защитена. Тя все още редовно не успява да внедри подходящи протоколи за безопасност. Правителства, частни предприятия и обикновени хора са обект на хакерски атаки всеки ден.

При толкова много киберзаплахи е задължително да се уверите, че свързаните ви устройства са правилно защитени с надеждни антивирусни софтуерни решения. Наличието на допълнителен слой защита не само ви осигурява спокойствие, но и активно ви предпазва от това да станете жертва.

Сподели в:

Категории:

Следвай ни в:

Етикети