Състоянието на киберсигурността през 2019 г.

Състоянието на киберсигурността през 2019 г.
Състоянието на киберсигурността през 2019 г

Състоянието на киберсигурността през 2019 г.: Какво мислят експертите?

Миналата събота, 30 ноември, бе Ден на компютърната сигурност. Целта на това годишно събитие е да се повиши познанието и осведомеността за рисковете, на които компютрите, устройствата и системите на потребителите са изложени по целия свят.

Тъй като тази инициатива беше лансирана от Асоциацията за изчислителни машини (ACM) през далечната 1988 г., технологичният пейзаж се промени до неузнаваемост. Едно от доказателствата за това е   количеството свързани устройства в света, което достигна 22 милиарда в края на 2018 г. Тази цифра представлява експоненциално увеличение на атакуваната повърхност и означава, че това да обърнем внимание на тактиката, т.е. техники и процедури на киберпрестъпниците е по-важно от всякога, ако искаме да защитим нашите организации срещу инциденти.

Тази година видяхме безпрецедентен брой кибератаки на всички видове организации, като бе използван  широк спектър от съвременни техники. Най-опасната сред анализираните техники е ransomware, който засегна предприятията по целия свят; атаки по веригата на доставки, които заобикалят традиционните мерки за киберсигурност чрез проникване в системите на доставчиците; и измами от BEC, които използват комбинация от фишинг на копие и социален инженеринг, за да откраднат големи суми пари.

Но как можем да се предпазим от подобни настойчиви киберпрестъпници? И кои ще бъдат най-опасните киберпрестъпления през следващите месеци? За да отговорим на тези въпроси и да обсъдим други важни тенденции в сектора, през 2019 г. имахме възможността да разговаряме с истинските експерти по сигурността на информационните технологии: ръководители на операции и архитектура на сигурността, директори на компании от сектора, ОГС, ръководители на киберсигурността. лаборатории, изследователи и експерти по анализ на разузнаването.

Тези професионалисти обсъждат такива важни теми като професионализацията на киберпрестъпността, защитата на критичната инфраструктура срещу кибератаки и киберинтелигентството. Искате ли да разберете какво имат да кажат тези експерти? Прочетете техните мнения и открийте техните най-добри съвети за Деня на компютърната сигурност.

Свалете книгата от тук (английски език): https://www2.pandasecurity.com/l/563342/2019-11-21/mbhj3g?_ga=2.163927414.835563279.1574935871-1382982060.1572608511

Източник: Panda Media Center

За Panda Security

Превърнала се в един от водещите световни разработчици на решения за ИТ сигурност, Panda Security има представителства в 80 страни и милиони потребители в повече от 195 държави. Предлага продукти, адаптирани на 23 езика. Обновявайки решенията си компанията постоянно внедрява нови модели и технологии и повишава ефективността си в борбата с интернет заплахите. Благодарение на модула за сигурност Tru Prevent и технологията Collective Intelligence всяко решение предпазва максимално ценната ИТ информация, както от познати заплахи, така и от все още некласифицирани опасности. Panda Security се старае да улесни своите клиенти в съответствие с фирмения си девиз: „Една стъпка преди” всеки нов зловреден код (вирус, шпионски код, спам и др.).

Panda Security си сътрудничи със Special Olympics, WWF и Invest for Children, което е част от корпоративната политика на фирмата за социално отговорно поведение.

За допълнителна информация:

Компютел ООД – Официален представител на Panda Security за България
София: 02/ 813 28 11
Пловдив: 032/ 62 16 08

Сподели в:

Категории:

Следвай ни в: