Атаки, насочени към бизнеса. Защитете Вашият „портфейл“

Атаки, насочени към бизнеса. Защитете Вашият „портфейл“

Атаки, насочени към бизнеса. Защитете Вашият „портфейл“

Това е първата ни статия от поредицата “Атаки, насочени към бизнеса“. Тук ще Ви запознаем с най-новите заплахи за сигурността, насочени към фирми, както и ще ви дадем някои съвети, за да се предпазите!

За да бъде в крак с най-новите системи на едно предприятие са му нужни доста усилия и ангажираност. Тъй като технологиите се развиват и еволюират непрекъснато лесно може фирмата да изостане. Кибер престъпниците, от друга страна, винаги са напред в играта и непрекъснато търсят и използват нови уязвимости, съпътстващи новите технологии.

За да се предпазите, е от изключително важно значение да можете да се справите с новите тенденци що се касае до киберсигурността.

Всяка година, от RSA публикуват доклад за текущото състояние на кибер-престъпността. Той обобщава хакерските методи, набиращи популярност сред кибер-престъпниците. Да бъдат наясно с тези тенденции е от жизненоважно значение за ИТ сигурността в компаниите. (RSA е група от американски експерти по IT сигурност, които са разработили алгоритъм за криптография с публичен ключ. По-късно се превръщат в компания за кибер-сигурност- RSA.)

Атаки над Вашия „портфейл“

Днес е изключително лесно да се правят сделки и разплащания с помощта на мобилни устройства. Това е част от причините, тази  област бързо да печели популярност като мишена сред кибер-престъпниците.

Все повече и повече компании използват услуги, които използват мобилни телефони. Това е от полза както за клиентите (приложения за електронна търговия, разплащателни платформи и т.н.), така и за служителите, като тяхната работа става все по-зависима от тези устройства. Именно поради това, са и апетитна цел за кибер-престъпниците.

И въпреки, че сделките направени по този начин са доста удобни, съществуват много измами, използващи тези канали на комуникация. Тъй като бума на мобилните устройства започва не толкова далеч в миналото, технологиите за сигурност, които ги предпазват, все още не са толкова напреднали в сравнение с технологиите за сигурност при персоналните компютри. Обикновено мобилните телефони са значително по-слабо защитени от компютрите..

През 2015 г. от RSA установиха, че 45% от сделките, и 61% от опитите за измами, са се случили през мобилни устройства.

attacks-wallet-2

В отговор на това, интереса към биометричните системи за идентификация се засилва. Биометриката се използва, за да се идентифицират потребители чрез анализиране на някои от аспектите на тялото, или физическо поведение.

„Има спешна нужда от създаване на биометрични системи за идентификация“

Днес, тази технология има изражение като: сензори за лицево разпознаване, пръстови отпечатъци или скенери на ретината,  по-рядко като анализатор на гласа ни или разпознаване на почерк. В допълнение се проучват други методи за биометрични данни, които да се използват за идентификация като: модели на движение, на писане, сърдечната ни честота, както дори и нивата ни на изпотяване.

Според доклада на RSA, повече от 90% от банките в момента проучват използването на биометрични данни в мобилните си приложения (или възнамеряват да го правят) в рамките на следващите девет до дванадесет месеца. Много компании следват този път.  В действителност, бъдещето на удостоверяване изглежда ще бъде смесица от подобни системи плюс традиционните системи за идентификация, като шифъри и пароли.

Използвайки комбинация от двете е най-добрият вариант, за да се гарантира сигурността в бъдеще.

Статистиката е, че повече от един милиард транзакции, както онлайн, така и офлайн, са били повлияни от мобилни атаки през 2015 г.

Ако искате да засилите киберсигурността на бизнеса Ви, е от основно значение да инвестирате в напреднали решения за кибер-сигурност. Това ще Ви помогне да управлявате, контролирате и защитавате целият си технологичен парк от едно централизирано място.

Източник: Panda Media Center

За Panda Security

Превърнала се в един от водещите световни разработчици на решения за ИТ сигурност, Panda Security има представителства в 80 страни и милиони потребители в повече от 195 държави. Предлага продукти, адаптирани на 23 езика. Обновявайки решенията си компанията постоянно внедрява нови модели и технологии и повишава ефективността си в борбата с интернет заплахите. Благодарение на модула за сигурност Tru Prevent и технологията Collective Intelligence всяко решение предпазва максимално ценната ИТ информация, както от познати заплахи, така и от все още некласифицирани опасности. Panda Security се старае да улесни своите клиенти в съответствие с фирмения си девиз: „Една стъпка преди” всеки нов зловреден код (вирус, шпионски код, спам и др).

Panda Security си сътрудничи със Special Olympics, WWF и Invest for Children, което е част от корпоративната политика на фирмата за социално отговорно поведение.

За допълнителна информация:

Компютел ООД – Официален представител на Panda Security за България
София: 02/ 813 28 11
Пловдив: 032/ 62 16 08

Повече за Panda Security
office@computel.bg
plovdiv@computel.bg

Сподели в:

Следвай ни в: