(IoT) Интернет свързани устройства в бизнеса и риска, който носят те

(IoT) Интернет свързани устройства в бизнеса и риска, който носят те

Все повече бизнеса се доверява на нови умни решения, които наричаме Internet of Things (IoT) – Интернет на нещата. Идеята им като цяло е да повишат производителността ни и условията на работа в ежедневието. В наши дни почти всичко може да бъде свързано: от системите за достъп като четци за пръстови отпечатъци и карти, термостати и светлини, служебни коли, устройства за носене и т.н.

Част от тези технологии са страшно полезни и удобни, но повечето от тях са в начална фаза на своето внедряване и развитие, което води до рискове със сигурността.

Както видяхме в последният отчет на Panda, консултанската фирма Gartner разкри, че 25% от бъдещите атаки над бизнеса (до 2020 година), ще са в следствие на поне едно IoT устройство.

25% от бъдещите атаки над бизнеса до 2020 година, ще са в следствие на IoT устройство…

В бъдеще, за да предотвратим и за да се защитим от тези увеличаващи се рискове, инвестициите в сигурността на компаниите ще расте прогресивно, но както Gartner смята, няма да бъде достатъчно. През 2016 година почти 350 милиона долара са били похарчени за ИТ сигурност, а прогнозите за 2018-та година сочат, че цифрата ще скочи най-малко до 550 милиона долара.

С IoT конфиденциалната информация и системите на фирмите са в риск. Устройствата стават все по-опасни, тъй като киберпрестъпниците заплашват и физическата сигурност на служителите. Миналата година, повече от 3.4 милиона „умни“ коли са получили наложителен ъпдейт, поради дупки в сигурността, тъй като е било възможно да застрашат живота на шофьорите им.

Киберпрестъпниците заплашват физическата сигурност на служителите…

“Както цифровия бизнес размива цифровите и физически светове, виртуалните нарушения водят до физически такива”, коментира Dionisio Zumerle, директор на проучванията в Gartner. Наред с традиционните рискове, които придружават всички видове устройства, използвани от служителите на фирмите (изтичане на информация, криптовируси, кражба на информация),  опасностите, които идват с IoT са още по-алармиращи: те могат да засегнат човешки живот. Наред с удобствата, които тези иновации носят, ще доведат и до много последствия в близките години…

Източник: Panda Media Center

За Panda Security

Превърнала се в един от водещите световни разработчици на решения за ИТ сигурност, Panda Security има представителства в 80 страни и милиони потребители в повече от 195 държави. Предлага продукти, адаптирани на 23 езика. Обновявайки решенията си компанията постоянно внедрява нови модели и технологии и повишава ефективността си в борбата с интернет заплахите. Благодарение на модула за сигурност Tru Prevent и технологията Collective Intelligence всяко решение предпазва максимално ценната ИТ информация, както от познати заплахи, така и от все още некласифицирани опасности. Panda Security се старае да улесни своите клиенти в съответствие с фирмения си девиз: „Една стъпка преди” всеки нов зловреден код (вирус, шпионски код, спам и др).

Panda Security си сътрудничи със Special Olympics, WWF и Invest for Children, което е част от корпоративната политика на фирмата за социално отговорно поведение.

За допълнителна информация:

Компютел ООД – Официален представител на Panda Security за България
София: 02/ 813 28 11
Пловдив: 032/ 62 16 08

Повече за Panda Security
office@computel.bg
plovdiv@computel.bg

Сподели в:

Категории:

Следвай ни в: