Isovalent ще се присъедини към Cisco Security Business Group

Isovalent ще се присъедини към Cisco Security Business Group
exchange

Cisco приключи натоварената година на придобивания с нова сделка за увеличаване на възможностите си за работа в многооблачни мрежи и сигурност.

Гигантът в областта на мрежите обяви намерението си да придобие Isovalent, стартъп за мрежова сигурност и мрежови технологии, ориентиран към облака, който помогна за разработването на широко използваните проекти за видимост eBPF, Cilium и Tetragon. Технологията с отворен код eBPF осигурява на разработчиците “несравнима видимост към вътрешната работа на операционната система”, се казва в изявление на Cisco. Според компанията технологията представлява начин за изграждане на системи за сигурност, които могат да защитават работното натоварване по време на работа.

Cilium, от друга страна, се фокусира върху осигуряването на видимост в облачните приложения, като например възможността да се види трафикът, докато преминава от един контейнер в друг. Cilium е частта по подразбиране за свързаност и сигурност за Google Kubernetes Engine, Google Anthos и Amazon EKS Anywhere. Tetragon осигурява контрол на сигурността за защита на работните натоварвания по време на работа чрез събиране на информация за вътрешните процеси на приложението.

Придобиването ще надгради “Security Cloud” на Cisco – интегрирана платформа за сигурност, управлявана от изкуствен интелект и доставяна в облака, се казва в изявление на компанията. “Надеждната хибридна, многооблачна способност за сигурност е от основно значение за облекчаване на оперативната сложност за нашите клиенти”, пише Том Гилис, старши вицепрезидент и генерален мениджър в Security Business Group на Cisco.

Към момента Cisco също така планира да продължи да предлага и надгражда проектите с отворен код. Сиско и Isovalent ще надграждат върху мощта на Cilium и Tetragon, за да създадат възможности за сигурност и работа в многооблачни мрежи, които са наистина уникални, каза Гилис. Cilium Mesh на Isovalent допълва софтуерно дефинираните мрежови решения на Cisco, а eBPF ще се възползва от хардуерното ускоряване на мрежовите функции. Информацията за заплахите от Cisco Talos ще се използва за изграждане на защити за сигурност за всеки облак, отбеляза Гилис.

През 2023 г. Cisco е направила 11 придобивания, шест от които са свързани със сигурността. През февруари Cisco обяви плановете си да придобие Valtix, стартъп за мрежова сигурност в облака, последвани от съобщение през март за придобиване на софтуерната компания за сигурност в облака Lightspin. Придобиването на Armorblox в края на май спомогна за засилване на плановете на Cisco за усъвършенстване на облака за сигурност, базиран на изкуствен интелект, с технологии като предсказващ и генеративен изкуствен интелект. През юли беше придобит Oort, стартъп за откриване и реагиране на заплахи, свързани с идентичността. Най-голямата сделка беше през септември, когато Cisco придоби Splunk за 28 млрд. долара,

Isovalent ще се присъедини към Cisco Security Business Group след приключване на придобиването, което се очаква през второто тримесечие на 2024 г. (третото тримесечие на финансовата година на Cisco). Цената на покупката не беше оповестена.

 

Сподели в:

Категории:

Следвай ни в: