Колко дълго можете да останете офлайн?
Съвременният живот все повече зависи от Интернет. Ние управляваме финансите си, пазаруваме и общуваме с приятели и семейството онлайн. И когато не седим на бюро, работим на компютър, ние сме залепени за нашите смартфони и таблети. Тъй като прекарваме повече време в мрежата, всичко се случва там. Ние разчитаме на приложения, за да прочетем новинарските заглавия и имейли, за да се информираме за проектите на работното място. И ако някога се окажем, че се опитваме да убием няколко минути, докато чакаме някъде на опашка, социалните мрежи осигуряват бърза инжекция за хумор и клюки, запълвайки времето.
Какво се случва, когато загубим свързаност? Тази мания за свързване има и тъмна страна. Някои хора изпитват истински емоционален стрес, когато изгубят връзка с Интернет. Всъщност, някои хора дори имат проблеми с мисълта, че не могат да се включат онлайн. Един журналист дори идва с име за него: FOBO(Fear of being offline) или „Страхът да бъдем офлайн“.
Как да разберем дали страдаме от FOBO? Важно е да се отбележи, че FOBO не е медицинско признато състояние. Но това не означава, че нямаме проблем – тук са предупредителните знаци: – Получавате резервна батерия и кабел за зареждане на телефона си навсякъде.- Мисленето за загуба на достъп до Интернет Ви кара да изпитвате затруднения.- Непрекъснатото сканирате за Wi-Fi връзки, така че телефонът ви да е винаги включен в мрежата.- Избягвате места, където знаете, че мобилният сигнал / Wi-Fi е ненадежден.- Вашето проучване преди пътуването винаги започва с наличността на Wi-Fi свързаност в дестинацията. В крайна сметка, ако връзката ви е приоритет в повечето ситуации, може да страдата от FOBO.
Как да се предпазите?
Ако имате FOBO, най-добрата защита е да се намали рискът от загуба на достъп до Интернет. Това означава да предприемете стъпки, за да сте сигурни, че на първо място няма да загубите връзка с онлайн пространството.
Нещата, които трябва да разгледате, включват:
Избор на доставчик на мобилна мрежа с обширно покритие, за да се намали рискът от улавяне в черни точки.
Инсталиране на антивирусен софтуер на телефона и компютъра, за да предотвратите похищение или счупване на връзката (трябва да направите това, дори ако не страдате от FOBO).
Подмяна на маршрутизатора или инсталиране на Wi-Fi повторители в дома ви, за да увеличите покритието на мрежата и да премахнете черните точки.
Изготвяне на роуминг абонамент за Wi-Fi за използване на национални мрежи като The Cloud, когато сте навън.
Планирайте маршрутите си за пътуване, за да избегнете селските райони с известни черни точки.
FOBO може да звучи глупаво, но хората наистина изпитват тревога при мисълта, че ще останат офлайн. Надяваме се, че тези съвети ще ви помогнат да управлявате тези притеснения.
Източник: Panda Security
За Panda Security
Превърнала се в един от водещите световни разработчици на решения за ИТ сигурност, Panda Security има представителства в 80 страни и милиони потребители в повече от 195 държави. Предлага продукти, адаптирани на 23 езика. Обновявайки решенията си компанията постоянно внедрява нови модели и технологии и повишава ефективността си в борбата с интернет заплахите. Благодарение на модула за сигурност Tru Prevent и технологията Collective Intelligence всяко решение предпазва максимално ценната ИТ информация, както от познати заплахи, така и от все още некласифицирани опасности. Panda Security се старае да улесни своите клиенти в съответствие с фирмения си девиз: „Една стъпка преди” всеки нов зловреден код (вирус, шпионски код, спам и др.).
Panda Security си сътрудничи със Special Olympics, WWF и Invest for Children, което е част от корпоративната политика на фирмата за социално отговорно поведение.
За допълнителна информация:
Компютел ООД – Официален представител на Panda Security за България
София: 02/ 813 28 11
Пловдив: 032/ 62 16 08
www.antivirus.bg
support@antivirus.bg