Социалните медии, оценени като една от топ заплахите за компаниите

Социалните медии, оценени като една от топ заплахите за компаниите

Преди години, терминът блага, се отнасяше до стоки като пшеница, мляко, захар и петрол, но днес необходимостите се променят. Днес към тази  група спадат компютри, смарт телефони, таблети  – или киберпрестъпление.

Както се вижда от доклад на RSA за текущото състояние на киберпрестъпността, експерти потвърждават това, което вече знаем: зловредния софтуер и инструментите, които хакерите използват се развиват стремглаво. Въпреки, че зловредния код произлиза от различни места, като цяло има еднакви възможности и продължава да се множи, и поразява големи маси от потребители.

Обемът  на открадната информация се увеличава заплашително и киберпрестъпниците се фокусират върху него. Изтеклата и придобита от информация става все по-желана и търсена „стока“ на онлайн пазара.

Интернет и неговите нововъведения ни карат да се адаптираме бързо към ситуацията. Докато проверяваме електронната си поща, може да станем жертва на кражба на лична информация. Хакери могат да превземат акаунта ни и по този начин да предоставят имената ни и паролите за достъп на трети лица, срещу задоволителна сума.

Всеки вид лична информация може да бъде достъпена и съответно притежава своята цена на пазара

Киберпрестъпниците не се спират пред нищо, и използват все по-често социални канали, за да разпространяват заплахите си и търгуват в тях придобитата информация. В действителност 6 месечното проучване на RSA, показа, че повече от 500 групи в социалните медии са посветени тема онлайн кражби, и приблизително 220 000 члена участват в тях, от които 60% или (133,000) са във Facebook.

В рамките на тези онлайн общности циркулира финансова информация, включително такава за кредитни карти с кодове за достъп и номера на разрешения, уроци за това как да се извърши самата кибератака, зловреден софтуер и инструменти, и дори подробности от конкретни чат разговори, които учат потребителите как да точат пари без да бъдат хванати.

Важно е за бизнеса да задели достатъчно ресурс за засичане на заплахи, атаки или измами на различни нива (Windows, Android, iOS, Mac). След като вариациите на зловреден код се правят „по-мярка“, според клиента, трябва да осигурим защита на всички нива, особено, ако държим на данните си! Повече за комплексните бизнес решения за антивирусна защита, може да видите тук.

И поменете:

„Интернет се превръща в градския площад на глобалното село на утрешния ден!“- Б.Г.

 

Източник: Panda Media Center

За Panda Security

Превърнала се в един от водещите световни разработчици на решения за ИТ сигурност, Panda Security има представителства в 80 страни и милиони потребители в повече от 195 държави. Предлага продукти, адаптирани на 23 езика. Обновявайки решенията си компанията постоянно внедрява нови модели и технологии и повишава ефективността си в борбата с интернет заплахите. Благодарение на модула за сигурност Tru Prevent и технологията Collective Intelligence всяко решение предпазва максимално ценната ИТ информация, както от познати заплахи, така и от все още некласифицирани опасности. Panda Security се старае да улесни своите клиенти в съответствие с фирмения си девиз: „Една стъпка преди” всеки нов зловреден код (вирус, шпионски код, спам и др).

Panda Security си сътрудничи със Special Olympics, WWF и Invest for Children, което е част от корпоративната политика на фирмата за социално отговорно поведение.

За допълнителна информация:

Компютел ООД – Официален представител на Panda Security за България
София: 02/ 813 28 11
Пловдив: 032/ 62 16 08

Повече за Panda Security
office@computel.bg
plovdiv@computel.bg

Сподели в:

Следвай ни в: